Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Siseministeerium otsib partnerit noorte paarisuhtevägivalla ennetusprogrammi läbiviimiseks

PrintPDF Jaga

Siseministeerium kuulutab välja konkursi noortele suunatud paarisuhtevägivalla ennetusprogrammi elluviimiseks. Programmi eesmärk on kujundada koolinoortes oskusi, kuidas luua ja hoida vägivallavabu paarisuhteid.

Konkursiga otsime partnerit, kes kohaldab Suurbritannias välja töötatud ennetusprogrammi Expect Respect Eesti oludele sobivaks ning viib selle ellu. Tegemist on Suurbritannia koolides kasutatava 13–18-aastastele noortele suunatud programmiga, millega ennetatakse kohtingu- ja paarisuhtevägivalda. Selleks tõstetakse noorte teadlikkust soostereotüüpidest ja hoiakutest paarisuhetes ning õpetatakse noori vägivalda märkama ja konflikte lahendama.

Olgugi et tõenäoliselt puutub suur hulk noori paarisuhtevägivallaga varem või hiljem kokku, räägitakse neile sellest probleemist vähe ja nende oskused sellega toime tulla on madalad. Noorte mõjutamine selles eluetapis, kus hakatakse looma paaris- ja peresuhteid, on tõhus viis vähendada perevägivalda Eestis tervikuna.

Riik toetab projekti elluviimist kuni 50 000 euroga, taotlejal tuleb katta 10% eelarvest. Toetust saab kasutada vahemikus september 2015 kuni oktoober 2016. Taotluste esitamise tähtaeg on 24. augustil 2015.

Rohkem infot konkursi kohta leiab siseministeeriumi kodulehelt https://www.siseministeerium.ee/et/tegevusvaldkonnad/ennetustegevus/aval....

 

Lisainfo:

Kadri Ann Salla

siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik

tel 612 5213

[email protected]