Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Majutusüksused ja sisekorrad

PrintPDF Jaga

Lootuse Küla

asub Vasalemma vallas Kibuna külas, mis on Tallinnast u 40 km kaugusel. Lootuse Küla tegevuse peamine fookus on töö sõltlastega, kuid alates detsembrist 2015 hakati teenust pakkuma ka "Tugiteenus vanglast vabanejate" raames vanglast vabanenutele. Seega on Lootuse Külas paralleelselt teenusel inimesed, kes läbivad sõltuvusrehabilitatsiooni programmi kui ka majutusteenusele suunatud vanglast vabanenud. Elumajades elatakse 4-6 kaupa, igas majas on ka pesemisvõimalus. Süüakse kolm korda päevas üheskoos sööklas ja pesu pestakse pesumajas. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised, mis viiakse läbi õppeklassis. 2019 aasta jooksul ehitati eraldi majad külalistele ja lastele, kes tulevad Lootuse külla oma lähedast vaatama. Samuti avati kohvik, kus lähedased saavad omavahel aega veeta. Vajadusel on külla sõitnutel võimalik koha peal ka ööbida. 2020 aasta alguses sai valmis täiesti uus maja naissoost vabanenutele a nendele suunatud programm on rohkem naiste vajadusi arvestav.   

  

 

 

 

 

 

 

Samaaria Eesti Misjon
 
pakub vanglast vabanenutele majutusteenust alates juulist 2019. Majutuskeskused asuvad Haapsalus ja Pärnus. Majutuskeskustes on 1-2 kohalised toad, üldkasutatavad dušši- ja tualettruumid ja tööruumid. Nädalavahetusel käiakse saunas. Süüakse kolm korda päevas üheskoos sööklas, pesu pesemiseks saab kasutada pesumasinat. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised. Naissoost vabanenutele on ettenähtud eraldi toad ja teenus on rohkem nende vajadusi arvestav. 
 
Haapsalu majutuskeskus

 

  

 

Pärnu majutuskeskus

 '

 

 

Uus Põlvkond

pakub vanglast vabanenutele majutusteenust Jõhvis alates juulist 2019. Majutamiseks on kasutuses kaks maja. Üldjuhul viibib teenuse saaja esimesed 3-6 kuud kinnisemal režiimil majas Jõhvis ning seejärel suundub avatumale režiimile majja Edise külas (u 5 km Jõhvist). Esimestel kuudel toetatakse ja nõustatakse teenuse saajat igapäevaselt, mistõttu tema iseseisev liikumine ja asjaajamine on piiratum (toimub üldjuhul koos tugiisikuga). Avatud režiim tähendab eelkõige, et teenuse saaja saab iseseisvalt asjaajamisega ja tööl käimisega hakkama ning puudub vajadus tema igapäevaseks toetamiseks.  
Jõhvi majas on 2-5 kohalised ja Edise küla majas 2-3 kohalised toad. Majades on igapäevaeluks kõik vajalikud tingimused: üldkasutatavad dušši- ja tualettruumid ja tööruumid. Süüakse kolm korda päevas üheskoos söögiruumis, pesu pesemiseks saab kasutada pesumasinat. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised. Nädalavahetused on sisustatud sportliku tegevusega, aga ka saunas käimise ja puhkamisega. Naissoost vabanenutele on ettenähtud eraldi toad ja teenus on rohkem nende vajadusi arvestav.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Valge Eesti 

pakub vanglast vabanenutele majutusteenust Tartus alates detsembrist 2019.  Majutuskeskuses on elamiseks neli korterit, milles on 2-3 kohalised toad, lisaks üldkasutatav dušši- ja tualettruum (korterites ei ole eraldi dušši- ega tualettruumi). Toidu valmistamiseks üldkasutatav köök koos vajaliku tehnikaga, pesu pesemiseks saab kasutada pesumasinat. Teenuse kestel toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised. Naissoost vabanenutele on ettenähtud eraldi korter ja teenus on rohkem nende vajadusi arvestav.