Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Majutusüksused

PrintPDF Jaga

Lootuse Küla

asub Vasalemma vallas Kibuna külas, mis on Tallinnast u 40 km kaugusel. Lootuse Küla tegevuse peamine fookus on töö sõltlastega, kuid alates detsembrist 2015 hakati teenust pakkuma ka "Tugiteenus vanglast vabanejate" raames vanglast vabanenutele. Seega on Lootuse Külas paralleelselt teenusel inimesed, kes läbivad sõltuvusrehabilitatsiooni programmi kui ka majutusteenusele suunatud vanglast vabanenud. Elumajades elatakse 4-6 kaupa, igas majas on ka pesemisvõimalus. Süüakse kolm korda päevas üheskoos sööklas ja pesu pestakse pesumajas. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised, mis viiakse läbi õppeklassis. Naissoost vabanenutel on eraldi maja ja nendele suunatud programm on rohkem naiste vajadusi arvestav. 2019 aastal on ehitatud eraldi majad külalistele, kes tulevad Lootuse külla oma lähedast vaatama. Nendes majades on võimalik privaatselt koos aega veeta ja vajadusel ka ööbida.  

  

 

 

 

 

 

 

Samaaria Eesti Misjon
 
pakub vanglast vabanenutele majutusteenust alates juulist 2019. Majutuskeskused asuvad Haapsalus ja Pärnus. Majutuskeskustes on 1-2 kohalised toad, üldkasutatavad dušši- ja tualettruumid ja tööruumid. Nädalavahetusel käiakse saunas. Süüakse kolm korda päevas üheskoos sööklas, pesu pesemiseks saab kasutada pesumasinat. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised. Naissoost vabanenutele on ettenähtud eraldi toad ja teenus on rohkem nende vajadusi arvestav. 
 
Haapsalu majutuskeskus

 

  

 

Pärnu majutuskeskus

 '

 

 

Uus Põlvkond

pakub vanglast vabanenutele majutusteenust Jõhvis alates juulist 2019. Majutamiseks on aktiivses kasutuses kaks maja. Üldjuhul viibib teenuse saaja esimesed 3-6 kuud kinnisemal režiimil majas Jõhvis ning seejärel suundub avatumale režiimile majja Edise külas (u 5 km Jõhvist). Esimestel kuudel toetatakse ja nõustatakse teenuse saajat igapäevaselt, mistõttu tema iseseisev liikumine ja asjaajamine on piiratum. Avatud režiim tähendab eelkõige, et teenuse saaja saab iseseisvalt asjaajamisega ja tööl käimisega hakkama ning puudub vajadus tema igapäevaseks toetamiseks.  
Jõhvi majas on 2-5 kohalised ja Edise küla majas 2-3 kohalised toad. Majades on igapäevaeluks kõik vajalikud tingimused: üldkasutatavad dušši- ja tualettruumid ja tööruumid. Süüakse kolm korda päevas üheskoos köögiruumis, pesu pesemiseks saab kasutada pesumasinat. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised. Nädalavahetused on sisustatud sportliku tegevusega, aga ka saunas käimise ja puhkamisega. Naissoost vabanenutele on ettenähtud eraldi toad ja teenus on rohkem nende vajadusi arvestav.