Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Majutusüksused

PrintPDF Jaga

Majutusüksused, kus pakuti teenust kuni 28.02.2019. Käesoleval hetkel otsitakse uusi majutusteenuse pakkujaid. 

Lootuse Küla

asub Vasalemma vallas Kibuna külas, mis on Tallinnast u 40 km kaugusel. Lootuse Küla tegevuse peamine fookus on töö sõltlastega. Alates detsembrist 2015 alustati nõustamisteenustega ajutise majutusteenuse pakkumist vanglast vabanenutele, milleks on ettenähtud 14 majutuskohta. Seega on Lootuse Külas paralleelselt teenusel inimesed, kes läbivad sõltuvusrehabilitatsiooni programmi (10-12 kuud) kui ka majutusteenusele suunatud vanglast vabanenud (kuni 6 kuud). Elumajades elatakse 4-6 kaupa, igas majas on ka pesemisvõimalus. Süüakse üheskoos sööklas ja pesu pestakse pesumajas. Toimuvad grupi- ja individuaalnõustamised, mis viiakse enamasti läbi õppeklassis. Naistekeskus on eraldi ja asub peakompleksist paari kilomeetri kaugusel. Naistekeskuses töötavad eraldi inimesed ja programm on rohkem naiste vajadusi arvestav.

 

 

Pärnu Kaldapealse kodu

asub Pärnu kesklinnast teisel pool jõge u 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Aktiviseerimiskeskus Tulevik pakub Pärnus lisaks sotsiaalteenustele ka mitmeid teisi teenuseid nagu nt territoorimi korrashoid, abitööd. Novembrist 2015 alustati majutusteenuse pakkumist vanglast vabanenutele, milleks on Kaldapealse kodus ettenähtud 10 majutuskohta. Kui elamine on Kaldapealse kodus (Rääma 23), siis nõustamised ja individuaaseld vastuvõtud toimuvad ka teisel pool jõge Kuninga tänava kontoriruumides. Majas on 1-2 kohalised toad, ruum vaba aja veetmiseks, pesemiseks (on ka pesumasin) ja söögi valmistamiseks. Õues on vaatega Pärnu jõele väike grill- ja puhkeala.

 

 

Kaare 7 majutusüksus

asub Jõhvi valla sotsiaalmaja 5. korrusel, mis on praktiliselt kesklinnas. Majutusteenuse pakkumist alustati aprillis 2016. Selleks renoveeriti ja kohandati ümber ruumid, et oleks võimalik majutada vähemalt 12 vanglast vabanenut. Lisaks 1-kohalistele tubadele on ruumid nõustamiseks, pesemiseks (on ka pesumasin), vaba aja veetmiseks, asjade hoiustamiseks ja söögi valmistamiseks.