Linna põhjalik detailplaneering
- Valminud pikaaegse ja eri osapooli kaasava protsessina. Rakvere linna üldplaneering 2030 on kinnitatud Rakvere linnavolikogu määrusega 17. veebruar 2010 nr 6
http://www.rakvere.ee/yldplaneering2030/.
Noortele suunatud tegevuste rohkus ja mitmekesisus
- Noorte jaoks on palju tegevusi, on huvikoolid ja need arenevad pidevalt.
Rakvere Targa Maja kompetentsikeskus
- Ettevõtmine, mille eesmärgiks on tuua teadustegevust Rakverre;
- Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kompetentsikeskuste programmi toel käivitatud regionaalne kompetentsikeskus.
- Keskuse temaatiliseks fookuseks on targa maja/intelligentse hoone tehnoloogiad, mille abil on võimalik tõhustada kodu- ja kontoriseadmete, hoone tehnosüsteemide ning hoone kui terviku haldamist.
- Kompetentsikeskused on ühendused, mis põhinevad avaliku võimu esindajate, teadus- ja arendusasutuste ning ettevõtete vahelisel uuenduslikul koostööl. Nende peamiseks eesmärgiks on pakkuda tuge piirkondliku ettevõtluse arengule nii kvalifitseeritud spetsialistide, erinevate uuringute ja koolituste, aga ka füüsilise keskkonna näol. Lisainfo:
http://210920.edicypages.com/.
Koolirahu valvaja
- Rakvere põhikoolis toimunud projekt.
CAP (Child Assault Prevention) koolitused - lastevastase vägivalla ennetamine
- Põhineb enesekehtestamise filosoofial - igal inimesel on õigus olla kaitstud-tugev-vaba;
- Eesmärgiks on vähendada laste haavatavust sõnaliste, füüsiliste, emotsionaalsete ja seksuaalsete rünnakute puhul ning arendada välja tõhusalt toimiv toetussüsteem. Täpsem info:
[email protected].
KOV ja koguduste vaheline tihe koostöö
- Rakverele oli valdkondade vahelise koostöö eeskujuks Haapsalu. Koguduse omavahel teevad väga tihedat koostööd, nt on Rakvere Sotsiaalabikeskusel väga tihe koostöö Rakvere Karmeli kogudusega, mille liikmed on erinevate projektide raames tegelenud päevakeskuses lastega, teinud kingituseks lastele sooje sokke ja kindaid.
- Regulaarselt korraldatakse kirikupäevi, kus on korraldajaks koguduste töögrupp, enamik osalevaid inimesi on noored. Üheks ürituseks oli 24h jooksul Piibli lugemine.
Koostöö Toidupangaga
- Toiduabi saamise eeltingimuseks on sissetulekute jäämine allapoole ametlikult määratud toimetuleku piiri – 76.70 eurot või vähem esimese ja 61.36 eurot või vähem iga järgmise pereliikme kohta kuus. Toiduabi saavad pered ja üksikvanemad, kes on toimetulekutoetuse saajate nimekirjades või abiorganisatsioonide liikmed (Suurperede Abistamise ühing, Lasterikaste Perede Liit jt.) Selleks peavad ühingute ja abiorganisatsioonide liikmed, kes vajavad toiduabi, kinnitama ja suutma tõendada, et nende kasutusse jääb toimetuleku piirist väiksem või sarnane summa. Teine võimalus Toidupanga toiduabi taotlemiseks, on toimetulekutoetust saavatel peredel pöörduda otse linnaosa või maakonna sotsiaalabiosakonna poole vastavasisulise sooviga. Seda saab teha piirkondades, kus Toidupank juba tegutseb. Omavalitsused on teadlikud piirkonnas elavate perede toimetuleku piirist ja koostavad selle alusel nimekirjad peredest, kes abi kõige rohkem vajavad.
- Rakveres toiduabi korraldamiseks tehakse uued saajate nimekirjad igal nädalal ja ühtlasi teavitatakse peresid, kuhu toidupakkidele järgi minna. Üksikisik või perekonna liige peab isiklikult toidupakile järgi minema. Kui Toidupank alustab oma tööd uues linnaosas või maakonnas, siis Toidupanga töötaja kontakteerub ise abivajajate leidmiseks otse kohalike sotsiaalosakondade ja asjakohaste MTÜ-dega, kes Toidupangal toiduabi vajavad pered üles leida aitavad. Toiduabi saavate isikute privaatsus on tagatud ja informatsiooni abi saamise kohta ei jagata kõrvalistele isikutele. Toidupank ja teised toiduabiga seotud asjaosalised hoiavad rangelt käesolevast reeglist kinni. Lisainfot leiab:
http://www.toidupank.ee/?
Lapsevanemate sügiskontsert muusikakoolis
- Kui tavaliselt esinevad lapsed, siis Rakveres mängivad pilli täiskasvanud ja lapsed kuulavad. Toimunud on ka muusikaõpetajate kontsert.
Linnamaleva järjepidev korraldamine
Seda on korraldatud üle 10 aasta, 2010. aastal kahes vahetuses osales 90 noort.
Rakvere Sotsiaalabikeskuse Lastepäevakeskus
- Pakub päevakeskuse teenust riskiperede lastele ning lastekaitse huviorbiidis olevate perede lastele;
- Pakutakse tuge õpiülesannete tegemisel, õpetatakse sotsiaalseid oskusi ( suhtlemine, enesehügieen, toidu valmistamine jne ), pakutakse nõustamist nii lastele kui vanematele;
- Lapse esmasel pöördumisel/suunamisel päevakeskusesse võetakse ühendust vanemaga. Vanematele tutvustatakse päevakeskust ja selle teenuseid. Arutelud vanemate ja laste ning sotsiaaltöötajatega laste arengust ning kaasnevatest probleemidest;
- Kokkulepped vanematega laste osaluse, tulemise – minemise, söömise, õppimise jm harjumuste kohta laste päevakeskuses (vormistatakse reeglina ka kirjalikult ). Laste päevakeskust külastavate laste vanematega ollakse pidevas kontaktis. Vajadusel kutsutakse vanemad ka vestlustele.
- Üritused lastele koos vanematega 2-3 x aastas.
- Lapsevanemate pöördumisel sotsiaalnõustamine ja vajadusel abi sh riideabi ja toiduabi organiseerimine sotsiaaltöötajate poolt.
- Koostöö erinevate spetsialistidega, laste vanematele info edastamine.
Kuritegevuse ennetamise komisjoni tegevus
- Turvalisuse komisjon linnavalitsuses olnud 15 aastat.
Kontakt: Rakvere Linnavalitsus,
[email protected].