Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Lapsed arutasid Rõuges elukeskkonna üle

PrintPDF Jaga

Esmaspäeval kogunesid Rõuge Põhikoolis Viitina, Nursi ja Rõuge noored arutama kodukoha elukeskkonna üle. Analüüsiti, mis neile oma kodu ümbruses meeldib ja mis võiks olla teisiti. Muuhulgas tuli välja, et bussipeatuses võiks olla prügikast, et prahti maha ei loobitaks, turvatunnet vähendasid mõned püsivad viinaninad ja näiteks tänavad, kus on puudulik valgustus. Juhendajad tundsid huvi, kui suur on laste endi tahe puuduste kõrvaldamisse panustada. Selgus, et kuigi paljudel oli mure vähese vaba aja pärast, sooviti võimaluse korral aidata. Oli ka neid, kes ütlesid, et võiks kohe käised üles käärida ja otsast alustada.

Varasemalt on sarnased sotsiaalruumi analüüsid toimunud Haanja, Ruusmäe, Krabi ja Varstu piirkonna noortega. Grupitööna välja toodud plussid ja miinused kogutakse kokku ja esitatakse omavalitsustele. Rõõm oli kuulda, et Rõuge Vallavalitsus juba tegeleb mõnede kitsaskohtade kõrvaldamisega.

Järgmisena on plaanis korraldada koolitus loodud võrgustiku liikmete teadmiste tugevdamiseks. Projekti "Hooliv kogukond" viivad ellu Rõuge, Haanja ja Varstu vallad. Projekti kohta leiad lisainfot siit.