Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Kirivere koolis räägiti pereväärtustest

PrintPDF Jaga

27. oktoobril kogunes Kirivere kooli aulasse üle poolesaja inimese, et kuulata suhtekorraldaja ja tuntud teleajakirjaniku Hannes Hermaküla loengut teemal "Pereväärtused ja hooliv kogukond". Vahetult enne loengut tutvustati kolme omavalitsuse (Imavere, Kõo ja Võhma) ühisprojekti "Kogukond märkab, toetab ja abistab".

Hannes Hermaküla rääkis pereväärtustest ja sellest, kuidas osa tänapäeva ühiskonnast on võtnud hoiaku, mille kohaselt on need lapsevanemad, kellele on olulised pereväärtused, inimsuhted, lastekasvatamine, pere hoidmine ja pere keskel aja veetmine, "pehmod". Samas julgustas ta ka teisi selles tähenduses "pehmodeks" muutuma või "pehmod" olema. Hannes Hermaküla sõnul on lapse kasvamisel täisväärtuslikuks ühiskonnaliikmeks kõige olulisem osa lapsevanemal. Täpselt sellel, kas lapsevanem leiab aega oma lapse jaoks, innustab teda tegelema mõne põneva huvialaga, mis hoiaks teda sattumast n.ö. halvale teele ja kas lapsevanem väärtustab oma perekonda.

Millest täpsemalt ja millest veel Hannes Hermaküla rääkis? Huvi korral saate vaadata kogu Kiriveres toimunud loengut siit.

 

Artikli autor Heilika Vahtra, Kirivere kooli direktor

Artikkel ilmus Kõo Vallalehes