Otsinguvorm

Otsinguvorm

Kriminaalpoliitika.ee on justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna võrgukodu.


Riik tahab tunnustada inimesi, kes on aidanud vägivalda ära hoida

PrintPDF Jaga

 Justiitsministeerium kutsub üles esitama tunnustamiseks tublisid inimesi, kes on teinud midagi olulist selle nimel, et Eestis oleks vähem vägivalda.

„Otsime inimesi, kes on teinud enamat, kui neilt oodatakse, kes on suutnud oma algatuse, käitumise või suhtumisega muuta teiste inimeste elu ning on andnud neile tagasi lootust ja tuleviku,“ selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu.

„Õnneks on Eestis palju hoolivaid inimesi. On neid, kes on aidanud vägivallaohvritel taastada eneseusu ja andnud jõudu edasiminemiseks. Samuti on inimesi, kes on suutnud mõjutada vägivallatsejaid ja andnud neile tuge ja põhjust end muuta,“ ütles Reinsalu. „Me tahame need inimesed üles leida ja neile tänu avaldada, sest nad on muutunud Eesti paremaks.“

Möödunud aastal registreeriti 7641 vägivallakuritegu, mis oli veidi enam kui neljandik kõigist kuritegudest. Kui tapmiste arv on viimase kümne aastaga märkimisväärselt vähenenud, siis registreeritud perevägivallakuritegude arv ei näita vähenemise märke. Mullu registreeriti Eestis 3017 perevägivallakuritegu, mis on ligi 40 protsenti kõigist vägivallakuritegudest.

Kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ja ettevõtted. Iseennast ei saa auhinna kandidaadiks seada. Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Ettepanekuid kandidaatide kohta ootame posti teel märksõnaga „Vägivallaennetuse auhind“ hiljemalt 6. novembriks aadressil justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti aadressil [email protected].

Auhind antakse üle 20. novembril PÖFF-i laste- ja noortefilmide alafestivali JUST FILM lapse õiguste eriprogrammi üritusel.